JOF03 :: 15 :: Tokio z wieżą w tle

14:58:00 MrJedi 0 Comments


O symbolu Tokio, jakim jest Tokyo Tower, w Polsce znanej jako "wieża tokijska", mówiliśmy już nie raz, jak również pokazywaliśmy ją na naszych filmach. Tym razem pojawi się również, ale niekoniecznie jako główna bohaterka, a raczej wymówka, aby znowu pokazać wam odrobinę (bo jest go zbyt wiele na jeden film) czaru stolicy Japonii.


Zerkniemy nie tylko z samej wieży na panoramę miasta, ale przede wszystkim przyjrzymy się temu, co dzieje się we wnętrzu samej Tokyo Tower, a także wokół niej. Będziecie zatem mieli okazję ujrzeć znajdującą się pod wieżą znaną świątynię Zojoji z m.in. niezwykłym "cmentarzem nienarodzonych dzieci", a także unikalny występ muzyczny. W środku wieży natomiast zajrzymy między innymi do kafejki oraz dwóch spotów handlowych (tak, to wszystko znajduje się w tej "niepozornej wieżyczce"), pełnych gadżetów dla miłośników tej konstrukcji. W zasadzie dodatkowe słowa są tu zbędne. Wszystko to, co chciałem powiedzieć, zawarłem w niniejszym filmie. Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się oddać klimat tego miejsca.

Ciekawostką jest również fakt, iż materiał ten był kręcony podczas Golden Week (długi, japoński, majowy weekend, wypełniony świętami), stąd widoczne wokół, łopoczące na wietrze, zwiewne karpie, rozwieszane 5 maja z okazji japońskiego dnia dziecka. Tych z was, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tychże świąt, zachęcam do lektury pierwszego tomu mojej książki z serii "Japonia oczami fana". Zapraszam na film.Jeśli zainteresowało was podziwianie panoramy Tokio lub Tokyo Tower, być może zainteresują was również inne filmy z naszej serii, w których pojawiają się te tematy:
JOF01 :: 02 :: Tokyo Tower
JOF02 :: 03 :: Tokyo Orange View
JOF02 :: 17 :: Tokio z dachu

0 komentarze:

...