Prezenty pełne Japonii

13:29:00 MrJedi 0 Comments

To naprawdę fajna sprawa, że każdy zagorzały fan, miłośnik - czymkolwiek by jego zamiłowanie nie było - chętnie otacza się różnorakimi rzeczami, związanymi ze swoim hobby: przedmiotami codziennego użytku, ozdobami, elementami garderoby, gadżetami, itp. Nie inaczej jest z fanami Japonii i japońskiej popkultury. Powiedziałbym nawet, że w tym przypadku zjawisko to nasila się o wiele bardziej, gdyż Japończycy z natury są "gadżeciarzami" i niedoścignionymi mistrzami w produkcji i jakości wykonania fanowskich gadżetów.


Aby znaleźć się bliżej swojej pasji na co dzień, wystarczy czasami drobiazg: plakat z ulubionym krajobrazem, stylizowana papeteria, kubeczek z sympatycznym nadrukiem, podkładka pod mysz, czy też t-shirt, krawat lub buty - wszystko to utrzymane w interesującym nas temacie. To oczywiste, że poprzez to, w co się ubieramy i jakimi przedmiotami się otaczamy, wyrażamy swoją osobowość. Tym bardziej istotne jest tutaj również to, aby elementy te były jak najbardziej oryginalne i niepowtarzalne, wszak - każdy z nas jest inny i odczuwa potrzebę podkreślania swojej wyjątkowości w różny sposób.

Trudno jest znaleźć miejsca, które oferowałyby tego typu rzeczy z interesującej nas tematyki (w naszym przypadku: szeroko pojmowana Japonia), gwarantując jednocześnie wysoką jakość i oryginalność. Nie znaczy to jednak, iż takich miejsc nie ma. Jeśli szukacie ciekawych gadżetów dla siebie lub prezentów dla innych, godnym polecenia jest sklep Zazzle, który oferuje mnóstwo produktów związanych z Japonią, a do tego - jako że wszystkie dostępne tam przedmioty są produkowane dopiero w chwili złożenia zamówienia przez klienta - przewiduje opcję modyfikacji wielu produktów przed zakupem (np. zmiana koloru/kroju koszulki, wielkości kubka, itp.), a wszystkie te modyfikacje w bardzo szybki i prosty sposób może wykonać sam klient w specjalnie zaprojektowanym do tego panelu. Mówiąc więc w skrócie - sklep Zazzle to doskonały sposób na łatwe zdobycie atrakcyjnego i oryginalnego prezentu urodzinowego, gwiazdkowego, czy też po prostu na sprawienie sobie sympatycznego, fanowskiego gadżetu.

W przypadku Japonii bardzo fajną sprawą jest to, iż związane z tym tematem przedmioty, mogą mieć bardzo różny charakter, dzięki czemu można je dobrać na każdą okazję i praktycznie dla każdej osoby. Przykładowo, dla nastolatka zafascynowanego japońską popkulturą (manga, anime, muzyka, itp.) będą to gadżety utrzymane w stylistyce japońskiego komiksu, a ich nośnikami mogą być: czapki, t-shirty, buty, podkładki pod mysz, plakaty, czy plecaki. Dla starszych i szerzej interesujących się tym tematem osób, mogą to być produkty ozdobione grafikami utrzymanymi w klasycznym, japońskim stylu (np. kwitnąca sakura, góra Fudżi, karpie koi, itp.) i przyjmować one mogą najróżniejsze, uniwersalne formy: plakatu, papeterii, czy stylowego krawatu. Możliwości jest więc mnóstwo i wszystko zależy od naszej pomysłowości i dobrego smaku. A zatem, Drodzy Fani Japonii: zachęcam do poszukiwań!

0 komentarze:

...