Książki o Japonii

09:26:00 MrJedi 0 Comments

Projekt multimedialny „Japonia oczami fana” to nie tylko blog i filmy podróżnicze, ale również wydawnictwa. W chwili obecnej trwają prace nad dwiema seriami wydawniczymi z cyklu JOF.


JAPONIA OCZAMI FANA: SERIA KSIĄŻKOWA


Oto jedyny w swoim rodzaju cykl przedstawiający współczesną Japonię w lekkiej, popkulturowej formie. Jest to doskonała propozycja zarówno dla osób interesujących się japońską popkulturą (manga, anime), jak i dla turystów myślących o podróży do tego niezwykłego kraju. Książka „Japonia oczami fana” to niezwykłe kompendium wiedzy o Japończykach i Japonii, ich naturze, kulturze i życiu codziennym. A zatem seria ta jest zarówno doskonałym źródłem popularnej wiedzy, jak i bardzo przydatnym poradnikiem dla każdego (nawet potencjalnego) podróżnika, bowiem publikacja ta zawiera również mnóstwo cennych wskazówek. A tak poza wszystkim seria książek JOF to po prostu „dobre czytadło”!

Japonia oczami fana :: The Book 01

„Zostawiłem serce w Tokio”


Pierwsze wydanie - drukowane
Pierwsze wydanie pierwszego tomu książki JOF jest już niedostępne i nie planujemy jego wznawiania.

Drugie wydanie - ebookowe
Jednak myśląc o kontynuacji serii, przygotowaliśmy WYDANIE SPECJALNE. Zostało ono ODŚWIEŻONE I UZUPEŁNIONE. W rezultacie nowe wydanie zawiera nie tylko WIĘCEJ AKTUALNYCH INFORMACJI, ale ogólnie WIĘCEJ MATERIAŁU TEKSTOWEGO!

Na powyższe wydanie elektroniczne książki składa się:
- PDF (ilustrowany z odnośnikami do filmów i artykułów)
- EPUB
- MOBI

Gdzie można kupić pierwszy tom książki?
WERSJA PAPIEROWA: w przygotowaniu.

W razie problemów z zakupem lub innych uwag, możesz napisać do autora:

Spis treści książki „Japonia oczami fana :: The Book 01” wydania specjalnego 2017-2018”:

00: Podróż
Podróż do dalekich, skrajnie odmiennych krain, to przede wszystkim wyprawa w głąb nas samych. Czy w dzisiejszych, zabieganych czasach, jesteśmy w stanie doświadczyć podczas podróży równie esencjonalnych wrażeń, jak nasi przodkowie przed wiekami, odkrywający nowe lądy i cywilizacje?
01: Nippon :: Zrozumieć nie rozumiejąc
To niezrozumiała próba zrozumienia nierozumianej zazwyczaj japońskiej rzeczywistości i zaledwie wstęp do dalszej części, pełnej niezwykłych historii. Czy można zrozumieć, nie rozumiejąc jednocześnie? W Japonii - kraju sprzeczności - wszystko jest możliwe.
02: Akihabara :: Androidy i elektryczne owoce
Wyprawa do Akihabary to podróż do miejsca w którym marzenia fana stają się rzeczywistością. Oto kraina pełna gadżetów, gier i elektroniki, oto tokijskie „elektryczne miasto” i labirynt pełen tajemniczych uliczek z poukrywanymi weń fanowskimi skarbami.
03: Harajuku :: Zagraj to w kostiumie
Nie ma wątpliwości, że szata zdobi Japończyka, a już zwłaszcza tokijską młodzież, która tłumnie odwiedza dzielnicę Harajuku w poszukiwaniu tworzonych tam niezwykłych kreacji. Oto miejsce, które zmieni wasze postrzeganie słowa „ubranie” i zastąpi je słowem „przebranie”.
04: Shoppingu :: Klient jest bogiem
Jeśli istnieje gdzieś na świecie raj dla osób lubiących (i nielubiących) robić zakupy, to jest nim z pewnością Japonia. Tutaj z uśmiechem wydacie ostatniego jena, zakosztujecie „boskiego wymiaru” i doświadczycie „zakupowej nirwany”, a to wszystko w Tokio i to jeszcze przed obiadem.
05: Itadakimasu :: Nie tylko susiarnia
Japończycy to łasuchy jakich mało, jadają wszystko, dużo i często, a jeśli jest coś, czego nie jadają, to znaczy, że tego nie ma lub też zjadł to przed nimi ktoś inny. Od surowego tuńczyka, po wołowinę z przymusowo pojonych piwem, szczęśliwych całą dobę, krów. Przyjemność z jedzenia zamiast z seksu.
06: Dżeru :: Jazda bez trzymanki
Nie ma doskonalszego na całym świecie systemu miejskiego transportu, niż tokijskie linie kolejowe. Raz skorzystacie i odjedziecie, bowiem do tego co doskonałe przywykamy szybciej, niż pędzący 600 kilometrów na godzinę Shinkansen.
07: Tokio nocą :: Duchy, sake i jakuza
Największy i najbardziej szokujący rozdział w naszym niecodziennym przewodniku po Japonii, w którym przemykając po nocnym Tokio, spotkamy się z demonami oraz jakuzą i dla ogólnego kurażu pijemy japońskie piwo oraz inne miejscowe specjały.
08: Miejski survival :: Wywody zagubionego gajdzina
To dziwne jak wiele dziwnych informacji zostaje w głowie gajdzina po Japonii odwiedzinach. Niektóre są praktyczne i się przydają, a inne po prostu wywołują głupi uśmiech na twarzy. Z tego rozdziału dowiecie się wiele dziwnych rzeczy o Japonii.
Dodatek specjalny: Yokoso Tokio :: Japonia w pigułce
W Japonii wynaleziono pewną uniwersalną pigułkę, która pozwala poznać każdy wymiar Nihonu, bez potrzeby jeżdżenia po całym kraju. Ta pigułka zwie się – Tokio. Oto krótki zestaw dobrych rad, które pomogą wam zorganizować własny, doskonale dopasowany do indywidualnych oczekiwań, wyjazd do Japonii.

Japonia. Miejsce pełne pozornie wykluczających się sprzeczności, kraina skrajnych doświadczeń, spokoju Zen i orgii kolorowej popkultury, piękna tradycji i krzykliwej nowoczesności. Oto książka o Japonii tak współcześnie wyrazistej, jak cięcie sterowanego komputerowo samurajskiego miecza. Wraz z zakochanym w niej niezwykłym podróżnikiem, przemierzającym ze swoją nieodłączną kamerą najróżniejsze zakamarki tego kraju, komentującego japońską rzeczywistość z charakterystycznym dla siebie, często abstrakcyjnym poczuciem humoru, ujrzymy Kraj Kwitnącej Wiśni w zupełnie nowym świetle. Oto Japonia pełna zaharowanych i przesiąkniętych sake salarymanów, przepysznych potraw i zupełnie nieszkodliwej, śmiertelnie trującej ryby, niekończących się boskich zakupów, poodcinanych palców jakuzy, poprzebieranych w koronkowe sukienki mężczyzn, najlepszej na świecie komunikacji kolejowej z „różowymi wagonami”, supernowoczesnych toalet z czyhającymi weń demonami, nocnych lokali czynnych do godziny 26:00 oraz wielu innych zjawisk, które tu nikogo nie dziwią. A wszystko to oferuje nam Tokio i to właśnie jemu poświęcony jest pierwszy tom tej niezwykłej opowieści dla każdego spragnionego mocnych wrażeń podróżnika. Niniejsza książka to również jedyny w swoim rodzaju poradnik dla wszystkich żądnych przygód czytelników, chcących kiedyś osobiście odwiedzić Kraj Wschodzącego Słońca.

Paweł Musiałowski, lepiej znany pod swoim dziennikarskim pseudonimem jako „MrJedi”, to nietypowy podróżnik i miłośnik Japonii, który ukazuje ten kraj z zupełnie innego punktu widzenia, zarówno w licznych tekstach, jak i filmach. Znany z łamów magazynu komputerowego „CD-Action”, swoją dziennikarską karierę zaczynał w roku 1996, aby już rok później zostać redaktorem naczelnym miesięcznika „Kawaii”, pierwszego polskiego magazynu dla miłośników japońskiej popkultury. Jego kolejne projekty również były związane z Japonią: miesięcznik „MANGAzyn” oraz oddział japońskiej kinematografii Anime-Gate. Dziennikarz, felietonista, podróżnik, reporter, wydawca, miłośnik japońskiej popkultury oraz znany propagator Japonii, to tylko niektóre z obliczy jego bogatej działalności. Urodzony i zamieszkały w ulubionym Wrocławiu. Miłośnik japońskiej kuchni.

Japonia oczami fana :: The Book 02
„Tokijskie opowieści”


Prace nad drugim tomem książki trwają. Więcej informacji na jej temat pojawi się natychmiast, gdy tylko materiał będzie gotowy.

JAPONIA OCZAMI FANA: MAGAZYN

Tym wszystkim, którym filmy i książki z serii JOF nie wystarczą, chcielibyśmy zaproponować magazyn w którym będą publikowane artykuły dotyczące - głównie - szeroko pojmowanej japońskiej popkultury, choć również szeroko pojmowanej Japonii. Znajdą tu swoje rozwinięcie zarówno te tematy, które zostały tylko ogólnie poruszone w serii książek, a także zupełnie nowe teksty. Główną treść magazynu stanowić będą artykuły przekrojowe oraz felietony. Forma publikacji: ebook (PDF+ epub+mobi). Częstotliwość ukazywania się: kilka razy w roku.

Więcej informacji już wkrótce!
...