Książki o Japonii

19:09:00 MrJedi 0 Comments

Nasz projekt multimedialny "Japonia oczami fana", to nie tylko blog i filmy, ale również wydawnictwa drukowane. Poniżej mamy przyjemność zaprezentować pierwszą książkę z serii JOF i jednocześnie mamy nadzieję, że wkrótce będzie ich więcej.

-----------------------------------------------------------------------------------

Japonia oczami fana :: The Book 01 :: Zostawiłem serce w Tokio


Japonia. Miejsce pełne pozornie wykluczających się przeciwności, kraina skrajnych doświadczeń, spokoju Zen i orgii kolorowej popkultury, piękna przyrody, tradycji i krzykliwej nowoczesności. Oto książka o Japonii tak współcześnie wyrazistej, jak cięcie sterowanego komputerowo samurajskiego miecza. Wraz z zakochanym w Japonii niezwykłym podróżnikiem, przemierzającym ze swoją nieodłączną kamerą ulice i najróżniejsze zakamarki tego kraju, komentującego japońską rzeczywistość z charakterystycznym dla siebie, często abstrakcyjnym poczuciem humoru, ujrzymy Kraj Kwitnącej Wiśni nie tylko w zupełnie nowym świetle, ale również w zalanych mrokiem uliczkach, pełnych niezwykłych wydarzeń. Oto Japonia pełna zaharowanych i przesiąkniętych sake salarymanów, przepysznych potraw i zupełnie nieszkodliwej, śmiertelnie trującej ryby, niekończących się "boskich zakupów", poodcinanych palców jakuzy, poprzebieranych w koronkowe sukienki mężczyzn, najlepszej na świecie komunikacji kolejowej z „różowymi wagonami”, supernowoczesnych toalet z czyhającymi w nich demonami, nocnych lokali czynnych do godziny 26:00 oraz wielu innych zjawisk, które tu już nikogo nie dziwią. A wszystko to oferuje nam Tokio i to właśnie jemu poświęcony jest pierwszy tom naszej niezwykłej, japońskiej opowieści dla każdego spragnionego mocnych wrażeń podróżnika.


400 stron fascynującej podróży po współczesnej Japonii, pełnej niezwykłych anegdot i niecodziennych wydarzeń! W książce tej znajdziecie zupełnie nowe informacje i przygody, jakie były naszym udziałem przez lata podróżowania po Kraju Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy do wspólnej podróży, której na pewno nie zapomnicie!

ALE to nie wszystko...!

Na niniejszą książkę składa się nie tylko sama jej treść, ale również dziesiątki godzin filmów podróżniczych, wciąż i od lat realizowanych w Japonii i za pośrednictwem internetu oddanych do Państwa dyspozycji. Za pomocą specjalnych kodów umieszczonych w książce i swoich telefonów komórkowych, mogą się Państwo szybko przenieść do interesującego was filmu i ujrzeć opisywane w książce miejsca na własne oczy. Zapraszamy do wspólnej podróży po współczesnej Japonii!

SPIS TREŚCI DESU

01: Nippon :: Zrozumieć nie rozumiejąc
To niezrozumiała próba zrozumienia nierozumianej zazwyczaj japońskiej rzeczywistości i zaledwie wstęp do dalszej części, pełnej niezwykłych historii. Czy można zrozumieć, nie rozumiejąc jednocześnie? W Japonii wszystko jest możliwe, gdyż jest to kraj sprzeczności.
02: Akihabara :: Androidy i elektryczne owoce
Wyprawa do Akihabary to podróż do miejsca w którym marzenia stają się rzeczywistością. Oto kraina pełna fanowskich gadżetów, gier i elektroniki, oto tokijskie elektryczne miasto i labirynt pełen tajemniczych uliczek z poukrywanymi weń skarbami.
03: Harajuku :: Zagraj to w kostiumie
Nie ma wątpliwości, że szata zdobi Japończyka, a już zwłaszcza młodzież, która tłumnie odwiedza tokijską dzielnicę Harajuku w poszukiwaniu niezwykłych kreacji. Oto miejsce, które zmieni wasze postrzeganie słowa „moda” i zastąpi je słowem „przebranie”.
04: Shoppingu :: Klient jest bogiem
Jeśli istnieje gdzieś na świecie raj dla osób lubiących (i nie lubiących) robić zakupy, to jest nim z pewnością Japonia. Tutaj z uśmiechem wydacie ostatniego jena, zakosztujecie „boskiego wymiaru” i doświadczycie „zakupowej nirwany”, a to wszystko przed obiadem.
05: Itadakimasu :: Nie tylko susiarnia
Japończycy to łasuchy jakich mało, jadają wszystko, dużo i często, a jeśli jest coś, czego nie jadają, to znaczy, że tego nie ma lub że zjadł to przed nimi ktoś inny. Od surowego tuńczyka, po wołowinę z przymusowo pojonych piwem, szczęśliwych całą dobę, krów.
06: Dżeru :: Jazda bez trzymanki
Nie ma doskonalszego na całym świecie systemu miejskiego transportu, niż tokijskie linie kolei podziemnej i naziemnej. Raz skorzystacie i po wsze czasy będziecie kląć na polskich przystankach, bowiem do tego co doskonałe przyzwyczajamy się bardzo szybko.
07: Tokio nocą :: Duchy, sake i jakuza
Największy i najbardziej szokujący rozdział w naszym niecodziennym przewodniku po Japonii, w którym przemykając po nocnym Tokio, spotkamy się z demonami oraz jakuzą i dla ogólnego kurażu pijemy niezwykłe japońskie piwo oraz inne miejscowe specjały.
08: Miejski survival :: Wywody zagubionego gajdzina
To dziwne jak wiele dziwnych informacji zostaje w głowie gajdzina po Japonii odwiedzinach. Niektóre są praktyczne i się przydają, a inne po prostu wywołują głupi uśmiech na twarzy. Z tego rozdziału dowiecie się wiele dziwnych rzeczy o Japonii.
Dodatek specjalny: Yokoso Tokio :: Japonia w pigułce
W Japonii wynaleziono pewną uniwersalną pigułkę, która pozwala poznać każdy wymiar Japonii, bez potrzeby jeżdżenia po całym kraju. Ta pigułka zwie się – Tokio. Oto krótki zestaw dobrych rad, które pomogą wam zorganizować własny wyjazd to Japonii.POMOCNE LINKI:
Komentarze do książki na forum JOF
Bieżące komentarze na Facebooku
Przeczytaj fragmenty książki! (plik PDF)
Przeczytaj NOWE fragmenty książki:
Japonia oczami fana, tom 1, format PDF
Japonia oczami fana, tom 1, format ePub
Japonia oczami fana, tom 1, format Mobi