JOF03 :: 18 :: Port Jokohama

18:20:00 MrJedi 0 Comments

Tokio to fantastyczna metropolia, gdyż oferuje nam tak wiele różnorodnych atrakcji, że wcale nie musimy opuszczać jej granic, aby zakosztować Japonii w każdej formie. Tym razem nasze kroki zawiodły nas do jednego z największych japońskich portów: Jokohamy. To niesamowite portowe miasto jest częścią tej metropolii i oferuje mnóstwo atrakcji, nie tylko tych związanych z morzem.


W połowie XIX wieku Jokohama była małą, rybacką wioską, ale pojawienie się tu w roku 1853 komodora Matthew Perry`ego, odmieniło obliczę tego miejsca. Był to punkt zwrotny w historii Japonii. Shogunat Tokugawa pod presją amerykańskiej floty, otworzył japońskie porty dla handlu międzynarodowego. Port w Jokohamie został otwarty 2 czerwca 1859 roku i tak oto to niezwykłe miasto zaczęło rozkwitać, aby stać się jednym z najważniejszych miejsc w Japonii. Dzisiaj Jokohama nadal emanuje swoistym urokiem, choć ci, którzy znają to miasto sprzed lat twierdzą, iż nie jest już tym samym międzynarodowym, bajecznym tyglem, którym była kiedyś. Czy tak jest w istocie, trudno mi to ocenić. Wiem natomiast jedno: zauroczył mnie klimat tego miejsca i na pewno wrócę tu jeszcze nieraz.


W niniejszym odcinku, składającym się z trzech części, ujrzymy portowe nadbrzeże Jokohamy, oryginalną drewnianą przystań Osanbashi oraz przejedziemy się ekologiczną taksówką o napędzie elektryczno-mięśniowym. Potraktujcie ten odcinek jako wstęp, gdyż trudno jest w tak krótkiej formie zaprezentować tak różnorodne i bogate kulturowo miejsce, jakim jest Jokohama. Jeszcze w tej serii wybierzemy się do tego niezwykłego miasta dwukrotnie w zupełnie inne jego obszary, a obie wyprawy ukażą Jokohamę z zupełnie innych punktów widzenia: jeszcze bardziej magiczną i czarującą. Tymczasem zapraszam na bieżący film i życzę miłych wrażeń.I dodatkowo mały bonus filmowy, również związany z Jokohamą:

0 komentarze:

...