JOF03 :: 19 :: Kompleks świątynny Engaku-ji

13:21:00 MrJedi 0 Comments

Kocham Japonię za jej niezwykłe wyczucie równowagi w łączeniu skrajności. W tym kraju przejście z obłędnie kolorowego zgiełku wielkiego miasta w kojącą zieloną ciszę natury, jest płynne i proste jak nigdzie indziej. Kocham kolory japońskich miast, ale dopiero na łonie japońskiej natury naprawdę czuję "prawdziwą duszę" tego miejsca, zwłaszcza gdy z tą naturą łączy się japońska tradycja. Oto jedno z najlepszych miejsc w Japonii do zatopienia się w niezwykłej krainie świątyń i ogrodów. Oto kompleks świątynny Engaku-ji, zlokalizowany w nie mniej atrakcyjnej, historycznej miejscowości Kamakura.


Zuirokuzan Engaku Kōshō Zenji zwany w skrócie Engaku-ji, to jeden z najwspanialszych i najważniejszych kompleksów świątynnych Buddyzmu Zen w Japonii. Ufundowany w roku 1282, odbudowywany ulegał na przełomie wieków wielu katastrofom, ostatecznie uzyskując dzisiejszy kształt pod koniec Ery Edo (1603-1868). W kompleksie znajduje się osiemnaście świątyń oraz wiele Skarbów Narodowych, między innymi Wielki Dzwon oraz grób Yasujirō Ozu.

Jednak nie po to przybyłem do tego miejsca, aby podawać daty i wyliczać mieszczące się tu zabytki. Przybyłem tu, aby odnaleźć istotę tego miejsca, czyli główny powód jego powstania. Oto Japonia w swej najczystszej formie. W takich miejscach jak to, jej duch unosi się w oceanie ciszy i zieleni w równowadze z budowlami naszej cywilizacji. I właśnie ten spokój i tę równowagę chciałem przekazać w niniejszym filmie. Niech zatem przemówi natura i cisza. Bez zbędnych komentarzy, zapraszam na film.
A tutaj bonusowy film z naszej kolejowej podróży do Kamakura, no bo przecież jakoś musieliśmy tam dojechać, a japońska kolej jest najwygodniejsza:Jeśli spodobała Ci się Kamakura, to być może również spodobają Ci się inne nasze filmy, zrealizowane w tej miejscowości:
JOF02 :: 15 :: Konno w Kamakura
JOF02 :: 19 :: Naturalne parkowanie

0 komentarze:

...