JOF02 :: 04 :: Mamy talenty

11:00:00 MrJedi 2 Comments


Japończycy mają niesamowite zdolności wokalno-muzyczne. Oni po prostu mają to w genach. Nie przypadkiem to właśnie w Japonii tak bardzo popularne są kluby karaoke. Odradzam stawać do jakiegokolwiek współzawodnictwa w tego typu miejscach z tubylcami, bo z góry jesteście skazani na zdarte gardło i kaca moralnego po totalnej kompromitacji. Nawet większe ilości wypitego piwa mogą tu nie pomóc. ;) No dobrze, może trochę przesadzam, ale faktem jest, że wielokrotnie byliśmy pod wrażeniem wokalno-muzycznych talentów mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni i to wcale nie w ekskluzywnych restauracjach czy klubach, ale właśnie w takich "zwykłych" miejscach jak ulice Tokyo, czy kluby karaoke. Nic zatem dziwnego, że rynek muzyczny w Japonii to potęga, mając do dyspozycji taki potencjał. Szkoda, że i pod tym względem Polska stoi w kontraście z Japonią - mówię tu oczywiście o całokształcie, a nie o pojedynczych wyjątkach.

No dobrze, nie będę narzekał, bo narzekania nie lubię. Moim celem jest raczej zwrócenie Waszej uwagi na to zjawisko, a wnioski wyciągnijcie już sami. Oto filmik nakręcony na ulicach w tokijskich dzielnicach Shibuya i Ikebukuro - oto dwaj przypadkowo napotkani przez nas muzycy. Nie jedyni, jakich spotkaliśmy, ale jedni z nielicznych, jakich udało nam się uwiecznić na kamerze. Mam nadzieję, że nie ostatnich.

2 komentarze:

  1. Wszystko Pięknie, również jestem fanem Anime i Mangi. Moim marzeniem jest odwiedzenie na dłużej Japonii. Mam nadzieje że kiedyś Pana spotkam i oprowadzi mnie Pan po tym pięknym kraju jakim jest kraj Kwitnącej Wiśni:)

    OdpowiedzUsuń
  2. ojeee ! na prawdę ma talent! -mówię o tym chłopaku na filmiku ^^
    podobał mi się też ten motocykl xD Japończycy mają pomysły... ich jest tak dużo, że osoby które mają potrzebę wyróżniać się z tłumu- em... na prawdę się wyróżniają...

    dark-night.mylog.pl

    OdpowiedzUsuń

...