JOF01 :: Tokyo mini-trip 08 :: Targ Ameyayokocho

21:42:00 MrJedi 0 CommentsTargi w Japonii przyjmują różne kształty: jedne są rozlokowane na wolnym powietrzu, inne w zadaszonych pasażach, jeszcze inne kryją się w specjalnie zaprojektowanych budynkach. Oto jeden z najsławniejszych: targ Ameyayokocho (czyt.: amejajokocio) w tokijskiej dzielnicy Ueno.

Targ Ameyayokocho, podobnie jak cała dzielnica Ueno w której się mieści, jest miejscem niezwykle "swojskim", "zwykłym", "naturalnie miejskim", bez blichtru wielkiego, bogatego miasta i przytłaczającego nawału wieżowców. To miejsce wyrosło z naturalnych potrzeb jego mieszkańców i istnieje po to, by im służyć.

Każdemu turyście z czystym sumieniem mogę polecić ten targ, nie tylko dlatego, że można tu doświadczyć fantastycznego klimatu zwykłej, codziennej Japonii, ale również dlatego, że można tu zrobić bardzo różnorodne i bardzo tanie zakupy. Ciuchy, obuwie, torby, żywność, wyroby typowo japońskie. Znajdziecie tu klimatyczne knajpki i świątynkę, gwar, zgiełk i przenikające się zapachy. To miejsce tętni życiem i posiada swoją własną magię. Odkryjcie ją, bo warto.

0 komentarze:

...