JOF01 :: Tokyo mini-trip 07 :: Karta Suica & spacer po Shinjuku

13:55:00 MrJedi 5 CommentsKażda z dzielnic Tokyo ma swoją specyfikę. Shinjuku być może nie należy do grupy tych najbardziej znanych poza Japonią, niemniej jednak jest to gigantyczny ośrodek rozrywek, zwłaszcza tych nocnych. Największy w całym kraju. Zasada jest prosta: chcesz się naprawdę zabawić? Przyjdź do Shinjuku.

Dzielnica ta jest pełna życia za dnia, ale jeśli chcecie ją ujrzeć w pełnej krasie, koniecznie przyjdźcie tu wieczorem. Wtedy to ujrzycie prawdziwe oblicze kolorowego, tokijskiego świata rozrywki. Od nocnych barów, po hotele miłości. A za dnia: centra handlowe i jeden z największych parków w kraju. Naprawdę jest tu co robić.

Jedną z fajniejszych rzeczy z punktu widzenia fana japońskiej popkultury, na jakie trafiliśmy w Shinjuku, był wielopiętrowy sklep, poświęcony w całości modzie gothic (wspominałem o nim w felietonie "Nikt mi nie uwierzy"). Zresztą, stojąc na sławnym placyku przed stacją kolejową Shinjuku na tym właśnie filmie, też zwracam waszą uwagę na panującą wokół na ulicach modę. Gdy kręciliśmy te zdjęcia, czyli w roku 2007, moda gothic lolita była bardzo popularna, co widać na obrazkach ze stacji i z ulic Shinjuku. Tak czy owak, zapamiętajcie: Shinjuku = dużo dobrej zabawy. To tak wstępnie.

5 komentarzy:

 1. To niesamowite, nie wiedziałam, że Japończycy potrafią przyciąc komara nawet na ulicy :D Nie boją się, że ich ktoś oskubie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecież to Japończycy, każdy ma w domu senseia który nauczył go spać z otwartymi oczami xd Ich nie da się zaskoczyć ^^. Fakt faktem że u nas nie zdecydował bym się na sen na chodniku xd Albo by mnie okradli albo mundurowi zwineli Xd

  OdpowiedzUsuń
 3. W Japonii panują zupełnie inne warunki, niż u nas. Wielokrotnie widywałem zostawione na stoliku w barze pieniądze, portfel i sprzęt foto, bo ktoś wyszedł do toalety.

  OdpowiedzUsuń
 4. Im dłużej śledze Pański blog tym większą zyskuje determinacje aby wyjechać do Japonii ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę super blog. Wiele się dowiedziałam, chociaż interesuję się Japonią już od dłuższego czasu^^. Podziwiam odwagę Japończyków w doborze strojów itp. Czekam na następne notki~

  OdpowiedzUsuń

...