JOF01 :: 10 :: Targi Anime

17:40:00 MrJedi 1 Comments

W Japonii odbywa się wiele imprez, związanych z szeroko pojmowaną japońską popkulturą. Niewątpliwie jednym z głównych elementów tej jedynej w swoim rodzaju kultury masowej, jest japoński komiks (manga) i japońska animacja (anime). W tym odcinku, zamykającym pierwszą serię naszego cyklu "Japonia oczami fana", chciałbym Wam pokazać (przynajmniej w bardzo ogólnym zarysie, bo tylko na tyle pozwala kamera) największą imprezę dla fanów japońskiej animacji, jaka odbywa się każdego roku w Tokyo. Panie i panowie - oto: Tokyo International Anime Fair.


Tokyo International Anime Fair, w skrócie zwane TAF, odbywa się każdego roku w wielkiej hali targowej Tokyo Big Sight, na futurystycznej wyspie-dzielnicy Odaiba w Tokyo. To jeden z obowiązkowych punktów wycieczki każdego fana japońskiej animacji, wybierającego się w podróż do stolicy Japonii. Na tej potężnej imprezie pojawiają się wszystkie wytwórnie anime w Japonii, a także można spotkać tu znane gwiazdy z tego gigantycznego przemysłu rozrywkowego: znanych rysowników, reżyserów, seiyuu i wiele innych atrakcji. Mówiąc w skrócie - raj dla każdego fana anime. Fani z całej Japonii koczują pod Tokyo Big Sight już od co najmniej 24 godzin przed imprezą, śpiąc w śpiworach na ławkach i trawnikach. "Duch otakizmu" unosi się tu w powietrzu i nigdy nie wiadomo, co nas może za chwilę spotkać, gdyż pomysłowość i zaangażowanie japońskich fanów nie mają sobie równych.

Pewnie teraz wielu z Was pomyśli - "Cóż za wspaniała impreza, lepszej szukać na próżno" - i tu się mylicie. Owszem, Tokyo International Anime Fair to wielka i wspaniała impreza w której na pewno warto wziąć udział, ALE - tak wspaniałych imprez fanowskich jest w Japonii o wiele więcej. W końcu to ojczyzna mangi, anime, gier konsolowych, cospleyu, czy też różnorakich gadżetów i wielu innych zjawisk związanych z tym niesamowitym światem. Innymi słowy - to, co tu zobaczycie, to zaledwie namiastka tego, co można ujrzeć na miejscu. Miłego oglądania.1 komentarz:

...