30 milionów dolarów na mangę

19:44:00 MrJedi 0 Comments

Japońska popkultura już dawno przestała być, i to właściwie na całym świecie, niszową rozrywką dla garstki zapaleńców, a stała się jednym z najbardziej pożądanych towarów eksportowych Japonii, obok samochodów i elektroniki. Dowodem na to jest między innymi budżet, jaki przeznaczyły na przyszły rok trzy japońskie ministerstwa: Edukacji, Spraw Zagranicznych i Handlu, na program promocji japońskiej kultury, nazwany dźwięcznie "Cool Japan".


Głównymi tematami promowanymi w ramach tegoż przedsięwzięcia, są tu "wszelkie aspekty japońskiej kutury, które czynią ją cool", czyli: manga, anime, moda, kuchnia, itp. Japońska popkultura z japońskim komiksem i animacją na czele oraz związanymi z tym zjawiskami, stanowi bardzo poważną część całego programu. Tylko na przyszły rok japońskie ministerstwa przeznaczyły na ten cel oszałamiającą kwotę w wysokości prawie 3 miliardów jenów, czyki ponad 31 milionów dolarów.

Jeśli jesteście bliżej zainteresowani treścią całego przedsięwzięcia, polecam serię programów edukacyjno-rozrywkowych "Cool Japan", realizowanych i emitowanych na bieżąco przez japońską telewizję państwową - NHK. Jeśli nie macie bezpośredniego dostępu do tego kanału (dostępnego w niektórych pakietach telewizji kablowych), niektóre z programów z tej serii możecie odnaleźć np. na YouTube. Na pewno odnajdziecie w nich wiele interesujących Was "cool" tematów.

0 komentarze:

...