Japonia bez komentarza 02

09:27:00 MrJedi 0 Comments


Zapraszam na drugą serię mini-wycieczek po Japonii, a właściwie - po Tokyo. Oto porcja filmików zrealizowanych w fascynującej stolicy Japonii, w której w niesamowity sposób przeplata się historia i nowoczesność - oto prawdziwe piękno sprzeczności. Co prawda same filmiki zostały pozostawione (prawie) bez komentarza, to jednak każdy z nich postarałem się poniżej uzupełnić kilkoma dodatkowymi słowami wyjaśnienia, które - mam nadzieję - uprzyjemnią ich oglądanie. Zapraszam.:: Tokyo shopping ::
Pewnego wieczoru, gdy wybraliśmy się do jednego z tokijskich centrów handlowych na zakupy, trafiliśmy na ciekawe przedsięwzięcie. Mianowicie, duża część domu handlowego została wystylizowana na ulice powojennej (lata 50-te?) Japonii. Ciekawa sprawa.

W drugiej części naszego japońskiego spaceru zobaczycie kilka scen z życia tokijskich kolei transportu miejskiego w tym jedną z fascynujących (dla nas) sytuacji, ukazujących jak luźno/otwarcie Japończycy podchodzą do różnorodnego przebierania się na różne okazje, nawet gdy w grę wchodzi ubranie mężczyzny w damskie ciuszki. To naprawdę nic nadzwyczajnego - ot, normalny dzień w Tokyo.:: Tokyo trains ::
I kolejna porcja scenek z tokijskich kolei miejskich. Może Wam się wydać to dziwne, ale naprawdę poruszanie się po Tokyo tamtejszymi licznymi liniami kolejowymi, to fascynujące przeżycie dla każdego miłośnika Japonii. Przy takiej koncentracji ludzi, obrazów i różnorakich zjawisk socjologicznych, zawsze znajdzie się coś, co zwróci naszą uwagę i zmusi do zastanowienia się. Fascynujące.:: Ikebukuro ::
Tutaj z kolei ujrzycie kilka ujęć z tokijskiej dzielnicy handlu i rozrywki - Ikebukuro. Ujęcia zostały nakręcone późnym popołudniem, gdy dzień powoli już gasł i ustępował miejsca wieczornemu krajobrazowi pełnemu kolorowych neonów, których - jak przystało na dzielnicę o tym profilu - w Ikebukuro nie brakuje.:: Tokyo Dome & X-Japan ::
W tym filmiku po raz trzeci już wracamy pod sławne Tokyo Dome. Oto zdjęcia wykonane o poranku w dniu ostatniego z serii trzech koncertów (na których byliśmy! patrz: seria druga JOF!) kultowej grupy X-Japan, jakie odbyły się po długim milczeniu zespołu w roku 2008. W drugiej części filmiku zobaczycie również kilka ujęć z życia zawsze fascynujących, tokijskich kolei miejskich.:: Shinjuku by Night ::
Shinjuku nocą - właściwie w tych dwóch słowach zawiera się cały opis tego filmu. Shinjuku to najbardziej oblegana w Tokyo (a może i nawet w całej Japonii) dzielnica wieczorno-nocnych rozrywek. Ta dzielnica naprawdę tętni życiem i dostarcza niesamowitego wachlarzu możliwości dla każdego spragnionego wrażeń i rozrywek mieszkańca Tokyo. Zapraszamy na spacer po ulicach Shinjuku po zapadnięciu zmroku.:: Ikebukuro by Night ::
I jeszcze jeden spacer po Ikebukuro. Tym razem zobaczymy, jak ta dzielnica prezentuje się nocą, następnie zajrzymy do jednego z licznych tamtejszych domów handlowych (mniam), a później przejdziemy się ulicami tej dzielnicy za dnia. Gotowi? No to w drogę.:: Ueno ::
A tutaj spacer po najbardziej "swojskiej" dzielnicy w Tokyo - Ueno. Wczesna wiosna, czas hanami - Japończycy robią sobie zdjęcia przy drzewach sakury, idą na zakupy - zwykły tokijski dzień. Po drodze trafiliśmy też przypadkiem na mały targ staroci.:: Ueno Park ::
I jeszcze raz Ueno, tym razem jednak zapraszamy na pachnący sakurą spacer po tamtejszym parku i najbliższych okolicach. To naprawdę bardzo sympatyczne miejsce, zwłaszcza wczesną wiosną - w okresie hanami.

:: :: ::

To była druga i zarazem ostatnia porcja filmików "bez komentarza", nakręconych na ulicach Tokyo. Mam nadzieję, że choć przez chwilę i choćby w niewielkim stopniu, udało mi się spowodować, że poczuliście prawdziwy klimat Japonii, bo taki właśnie cel przyświeca tej mini-serii. Do zobaczenia w kolejnych filmikach.

0 komentarze:

...