JOF05 :: 14 :: Akiba

15:25:00 MrJedi 0 Comments

Akihabara, nazywana przez wielu w skrócie Akiba, to jedna z najpopularniejszych tokijskich dzielnic i absolutny numer jeden, jeśli chodzi o japońską popkulturę: mangę, anime, elektroniczną rozrywkę. Akihabara jest też największym japońskim marketem elektrycznym i elektronicznym. To specyficzne, hałaśliwe, kolorowe miejsce, wypełniają najnowsze nowinki techniczne oraz nieskończona liczba fanowskich gadżetów, rozrzuconych po setkach sklepów poukrywanych w fantastycznym labiryncie uliczek. Tak Moi Drodzy, to właśnie tutaj narodził się otakizm. Jeśli jesteście miłośnikami japońskiej popkultury i wybieracie się do Tokio, odwiedzenie Akihabary to rzecz absolutnie obowiązkowa!


W Akihabarze byliśmy z naszymi kamerami wielokrotnie, starając się przybliżyć Wam to bajecznie kolorowe, przepełnione technologią i popkulturą miejsce. Tym razem proponujemy szybką filmową przebieżkę po wybranych miejscowych zjawiskach i trendach - coś w sam raz na dobry początek przygody z Akibą. A zatem, witajcie w fanowskim raju: oto Akihabara!WIĘCEJ AKIHABARY?!


Jeśli zainteresowała Cię Akihabara i chcesz zobaczyć więcej filmów na ten temat, być może zainteresują Cię nasze wcześniejsze filmiki zrealizowane w tym miejscu:

JOF01 :: 07 :: Akihabara
JOF02 :: 07 :: Fan w Tokyo!
JOF02 :: short 04-05 :: Nocna Akiba
JOF04 :: 26 :: Wasabi w Akibie
JOF04 :: 28 :: Przerwa na papierosa w Akibie
JOF04 :: 36 :: Szalona Akihabara!


0 komentarze:

...