JOF02 :: short 03 :: Karta Suica

11:56:00 MrJedi 2 Comments

Tokyo posiada najdoskonalszy na świecie system komunikacji miejskiej. Poruszanie się tokijskim metrem i koleją naziemną to czysta przyjemność, pod warunkiem, że nie trafimy na tłum w godzinach szczytu, ale to właśnie wtedy tokijska komunikacja miejska pokazuje, na co ją naprawdę stać.Jednym z bardzo prostych i fantastycznie sprawdzających się w praktyce, stosowanych tu udogodnień, jest karta magnetyczna Suica, która ułatwia nam poruszanie się i korzystanie z gigantycznego tokijskiego systemu miejskiej komunikacji. Kartę tę można łatwo zdobyć w jednym z punktów obsługi klienta (m.in. już na tokijskim lotnisku Narita) oraz w jednym z wielu automatów. Dzięki karcie Suica nie oszczędzamy pieniędzy, lecz czas, gdyż dzięki niej możemy się płynnie poruszać pociągami i autobusami miejskimi, a także dokonywać zakupów w automatach z napojami, małych sklepach spożywczych typu konbini oraz kioskach.

2 komentarze:

  1. Ile kosztuje sama ta karta? Ma jakiś termin ważności i ogólnie używanie jej zwiększa ceny czy coś z tym związane? I chciałbym zobaczyć filmik z pokazanym sposobem ich łdoadowania przy okazji. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego co pamiętam, wydanie karty Suica kosztuje 500 jenów. Płacenie tą kartą nie jest ani droższe, ani tańsze. Po prostu - wygodniejsze. Postaram się przy najbliższej okazji nakręcić materiał prezentujący, jak się ją doładowuje w automacie. :)

    OdpowiedzUsuń

...