JOF01 :: Tokyo mini-trip 02 :: Stacja Minami-senju & automat biletowy & matcha shake & lolity

20:10:00 MrJedi 6 CommentsAutomaty na tokijskich stacjach metra i kolei JR (kolei naziemnej), to bardzo wygodna sprawa. Można w nich nie tylko kupić bilet, ale i doładować kartę "Suica", która znacznie ułatwia korzystanie z tego niezwykle wygodnego środka transportu, jakim jest japońska kolej.

Tokyo to miasto pełne niespodzianek. Nigdy nie wiadomo, na co się natkniemy za najbliższym zakrętem. Gothic lolity i inne "dziwne zjawiska ze świata mody", to standard na ulicach Tokyo. W tym mieście trudno się nudzić. To jest po prostu niemożliwe.

W niniejszym shorcie ujrzymy: okolice stacji Minami-senju oraz samą stację kolei naziemnej, na której skoncentrujemy się na jednym z automatów biletowych; następnie przysiądziemy na matcha shake na stacji Ueno - tu dosłownie tylko krótka migawka; a na koniec obiektyw naszej kamery trafi późnym wieczorem na skupisko młodych fanem stylu gothic lolita, bardzo popularnym w czasie, gdy kręcone były te zdjęcia.

6 komentarzy:

 1. A właściwie jak tam jest z biletami, na autobus, metro czy pociąg miejski, wszędzie są inne czy można kupić całodzienny bilet na wszystkie środki transportu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, można kupić całodzienny bilet na wszystkie środki miejskiego transportu (metro, kolej naziemna, autobusy), ale najpierw trzeba sobie obliczyć, czy to się opłaca. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta stacja metra na poczatku to nie jest przypadkiem H-20 Minamisenju ? Od razu mój pobyt w Tokio mi się przypomniał :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się zatrzymałem w hostelu "Juyoh" , fajne miejsce z "wielkimi" (3-tatami) i luksusowymi pokojami :-D . Też w tym miejscu się zatrzymałeś czy jest jakiś inny fajny hostelik w pobliżu tej stacji ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprzeciwko Juyoh jest jeszcze jeden godny uwagi i nawet tańszy, ale Juyoh ma swój unikalny klimat - lubię to miejsce. To pewnie nie koniec, badam tę okolicę i cały czas odkrywam coś nowego. :)

  OdpowiedzUsuń

...