JOF05 :: 10 :: Tradycja i nowoczesność

12:06:00 MrJedi 1 CommentsMówi się często o Japonii, że jest to kraj kontrastów i sprzeczności. I jest to prawdą. Ten niezwykły efekt udanego łączenia ze sobą elementów tradycyjnych oraz ultranowoczesnych (lub ogólniej: skrajnie różnych), widoczny jest zwłaszcza na ulicach wielkich miast. Tokio oczywiście bije tu wszystkich na głowę. To niesamowite miasto-metropolia jest nieprawdopodobną wręcz, magiczną mieszanką elementów, które teoretycznie do siebie pasować nie powinny. A jednak Japończycy są mistrzami tego typu składanek. Czerpią z całego świata i dokonują melanżu z własną kulturą. Efekt tego działania jest zadziwiający. Japonia fascynuje.

Jednym z najszybciej rzucających się w oczy kontrastów w Japonii, będą wszechobecne świątynki buddyjskie oraz chramy shinto, poupychane pomiędzy wielkimi, miejskimi budynkami. W tym odcinku odwiedzimy kilka takich właśnie miejsc, aby lepiej zilustrować to zjawisko. Zawitamy do dzielnic Saga oraz Shibuya, zarówno za dnia, jak i nocą, bowiem tego typu zakątki po zapadnięciu zmroku roztaczają wokół niesamowitą aurę.

1 komentarz:

  1. Nareszcie znalazłam blog o Japonii,który warty jest czytania:) Świetne wpisy i bardzo inspirujące zdjecia. Mam nadzieję,że kiedyś będzie mi wreszcie dane wyjechać do Japonii...
    To strasznie kosztowna podróż i nie wiem,jak się za to zabrać. Na razie pozostaje w swerze marzeń:)

    Również prowadzę blog o Japonii i wrzucam tam moje"japońskie doświadczenia":) Mam nadzieję, że mogą się spodobać i w wolnej chwili zapraszam:)
    www.japonskiwachlarz.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

...