JOF03 :: 20 :: Surfowanie z Wielkim Buddą

10:44:00 MrJedi 0 Comments


Oto ciąg dalszy naszej wyprawy do Kamakura, miejscowości przesiąkniętej historią i klimatem tradycyjnej Japonii. Byliśmy tu już z naszą kamerą nie raz i zapewne jeszcze nie raz powrócimy, bowiem nie da się tak bogatego w atrakcje miejsca poznać w kilka dni. Zaletą Kamakury jest również to, że znajduje się bardzo blisko Tokio (około dwie godziny jazdy zwykłym pociągiem podmiejskim), dlatego goszcząc w stolicy Japonii, warto pamiętać o Kamakurze. Zwłaszcza jeśli jesteście zainteresowani bardziej tradycyjną stroną Japonii.


Jednak ta część naszej wycieczki do Kamakura udowadnia raczej, że ta niezwykła miejscowość to nie tylko świątynie i ogrody, ale również popularny wśród turystów kurort, stąd właśnie migawki z surfującymi miejscowymi miłośnikami tego sportu. Niestety nie wszystko udało nam się zarejestrować na kamerze, ale uwierzcie nam na słowo, że Kamakura ma naprawdę sporo do zaoferowania. Zresztą, nie musicie wierzyć nam na słowo, bo na pewno tu jeszcze wrócimy.

 
 
 

Nasz filmik nie jest dokładnym zapisem naszej wyprawy, a raczej luźną impresją, mającą za zadanie przekazać panujący tu, fantastyczny klimat. Sporo ujęć zostało zrealizowanych na urokliwych kolejowych stacyjkach i w kursujących tu pociągach, które w porównaniu z tymi tokijskimi, emanują o wiele bardziej kameralnym klimatem. Podróż po Kamakurze dostarczyła nam wiele frajdy i mam nadzieję, że nasze filmowe sprawozdanie dostarczy jej również i wam. Miłego oglądania.Jeśli zainteresowała cię Kamakura, zachęcamy również do obejrzenia innych naszych filmów, zrealizowanych właśnie w tym miejscu:

JOF02 :: 15 :: Konno w Kamakura
JOF02 :: 19 :: Naturalne parkowanie
JOF03 :: 19 :: Kompleks świątynny Engaku-ji

0 komentarze:

...