JOF01 :: Tokyo mini-trip 06 :: Lancz w Meguro & wielkie krewetki

11:13:00 MrJedi 2 CommentsTym razem znowu trafiliśmy na (smaczny) posiłek. Rzecz jasna, wszystko jest kwestią gustu - nam smakowało. No, może poza tą surową kapustą, którą tak namiętnie serwowano nam we wszystkim, co podano na stół. Patrząc z polsko-kulinarnego punktu widzenia, nie jestem w stanie się przekonać do jedzenia tego typu ekstremalnej surowizny - zdecydowanie wolę surowiznę japońską. ;) Tak czy owak, mam nadzieję, że udało nam się uspokoić wszystkich tych, którzy obawiają się, iż po przyjeździe do Japonii będą zdani tylko na sushi - możecie spać spokojnie. I jeść z pasją, bo wybór tu jest przeogromny.

Jeśli traficie do Tokyo (a zdecydowanie polecam taką opcję na początek - bo znajdziecie tu w jednym miejscu wszystko, czego szukacie w Japonii), to najłatwiejszym sposobem na znalezienie miejsca z dużym zagęszczeniem jadłodajni, będzie praktycznie każdy dom handlowy. W takich miejscach przeważnie przynajmniej jedno z pięter przeznaczone jest wyłącznie na kulinaria. Nie dotyczy to jedynie domów handlowych tematycznych (np. z elektroniką), choć i tam również znajdzie się jakiś korner z drobnymi przekąskami. Warto pamiętać, iż każda dzielnica Tokio ma swój styl, co również rzutuje na rodzaj jedzenia, jaki tam najczęściej spotkamy, np. w dzielnicach młodzieżowych najłatwiej będzie kupić hamburgera i pizzę, a w dzielnicach ekskluzywnych i biznesowych najczęściej natrafimy na kosztowne restauracje z wykwintnymi daniami. Tokio to wspaniałe miasto, pełne różnorodności i niespodzianek, a ich odkrywanie to wspaniała przygoda. Smacznego.

2 komentarze:

  1. Nie no, następnym razem proszę o umieszczanie ostrzeżenia przed takim filmemxd Oglądanie go dla człowieka który żyje na studenckiej diecie to jak najgorszy z nocnych koszmarów (zwłaszcza że lodówka pusta a sklepy pozamykane XD). A na serio to jak sprawa wygląda z kosztami wyżywienia? Taki turysta ze skromnymi oszczędnościami jest w stanie nie paść z głodu przed końcem wycieczki? xd ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Dwulitrowa miska ramenu z mięsnymi dodatkami kosztuje ok. 10-15 pln. Hamburger z prawdziwą wołowiną ok. 5 pln. Porządny zestaw obiadowy - 20-30 pln. Da się wyżyć. A można jeść jeszcze taniej, gdy się składniki kupuje w spożywczym i samemu gotuje. :)

    OdpowiedzUsuń

...