JOF01 :: Tokyo mini-trip 04 :: Idziemy na sushi!

12:39:00 MrJedi 0 CommentsNo dobrze, przyznaję się bez bicia - "japońska surowizna" to moja słabość. Ale uwierzcie mi - naprawdę trudno być w Japonii i nie zakochać się w tamtejszej kuchni. I bynajmniej nie mówię tylko o osławionym sushi i pochodnych. Wbrew pozorom w Japonii można zjeść absolutnie wszystko - wspomniana "surowizna" nie jest jedynym jedzeniem na jakie będziecie zdani na miejscu - to tylko jedna z bardzo wielu opcji.

Japończycy jedzą wszystko: mają w menu fantastyczne zupy, mięsa, makarony, kanapki, hamburgery, potrawy wegetariańskie - wszystko, czego można sobie tylko zażyczyć. A do tego różnorodność oferowanych potraw jest gigantyczna - każda najmniejsza restauracyjka i bar walczy o klienta. Jeśli zatem obawiacie się, że w Japonii nie znajdziecie nic, co by Wam smakowało - Wasze obawy są nieuzasadnione. Będzie dokładnie odwrotnie - to właśnie w Japonii doświadczycie, co znaczy czerpać prawdziwą przyjemność z jedzenia - i problemem stanie się wówczas nie wyjazd do Japonii, lecz powrót do kraju, gdzie zostaniecie pozbawieni tych wszystkich, cudownych dla podniebienia, doznań.

W niniejszym filmie znajdziecie migawki z naszych dwóch ulubionych barów sushi, mieszczących się w Harajuku. Oba niestety już nie istnieją. W Tokio bowiem wszystko zmienia się bardzo szybko. Ale prezentowane tu jako drugie w kolejności "Sushi Zanmai" znajdziecie w całym Tokio, jest to bowiem sieć oferująca bardzo wysoką jakość w stosunkowo bardzo niskich cenach, warto zatem ją znać. I odwiedzić. I jeść, jeść, jeść, ech...

Na samym jednak wstępie zobaczycie fragment wszechobecnych w Tokio pasaży handlowych z gotowym jedzeniem na wynos. W tym przypadku będą to akurat wyroby cukiernicze. Jak wszystko w Japonii, jednocześnie przepyszne i przepiękne. Smacznego!

0 komentarze:

...